خاطرات شهدا

این است سرباز واقعی

بهروز نافعی، از تیمسار شهید یاسینی مسئولیت ریاست ستاد و معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی میگوید.


 تیمسار شهید یاسینی

حرفه ام در نیروی هوایی سلمانی است و در آرایشگاه ستاد نیرو با چند تن دیگر از همکارانم مشغول کار هستیم .

هر روز تعدادی از پرسنل در سطوح مختلف برای اصلاح سر و صورت نزد ما می آیند . ولی برخی از فرماندهان رده بالای نیرو را به علت مشغله زیادشان در محل کار اصلاح می کنیم .

زمانی که تیمسار یاسینی مسئولیت ریاست ستاد و معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی را عهده دار بود هر از چند گاهی در دفتر کارش خدمت ایشان می رسیدم و به اصلاح سر و صورت وی می پرداختم .

روزی تلفنی مرا خواست تا برای اصلاح به اتاق کارش بروم . بلافاصله به راه افتادم و خیلی زود خود را به دفتر ایشان رساندم . مشغول اصلاح سرشان بودم که یکدفعه صدایی در آیفون ( آوابر ) در فضای اتاق پیچید .

– تیمسار! تشریف دارید ؟

-بله قربان بفرمایید .

– چند لحظه تشریف بیاورید !

تیمسار ستاری فرمانده نیروی هوایی بود که ایشان را برای کاری به دفترش فرا خواند ، نیمی از سر شهید یاسینی را اصلاح کرده بودم و بخشی از آن باقی مانده بود . پس از قطع مکالمه بلافاصله از جایش برخاست و با همان وضع به طرف دفتر فرمانده نیرو به راه افتاد .

من که از این عکس العمل سریع او متعجب شده بودم عرض کردم : تیمسار ببخشید !

اگر چند دقیقه صبر کنید اصلاح تمام شود بعد بروید این طوری ناجور است ! لبخندی با معنی بر لبانش نقش بست و در جوابم گفت : دیر رفتن به حضور فرمانده بدتر از بدجور رفتن است

من که از این عمل او معنی جدیدی از اطاعت و انقیاد فهمیدم تا رفت و برگشت ایشان که حدود یک ربع ساعت طول کشید مبهوت مانده بودم و در دل این روحیه نظامی گری که وجود او را لبریز کرده بود تحسین کرده

با خود گفتم :این است سرباز واقعی

شهدا جز کسانی هستند که همان زمان که بودند میدانستیم کی هستند وای بر زمانی که رفتد و خلاء نبود انها بیشتر حس شد و داغ نبودنشان در ذره ذره وجودمان نمایان شد.

در جوار چنین شهدای بودن لحظه به لحظه اش علاوه بر آنکه خاطره است مدرسه ایست که که معرفت انسانی را آسمانی میکند

 

فراوی:  عاطفه مژده


منبع : کتاب انتخابی دیگر – راوی: کارمند بهروز نافعی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا