خاطرات شهدا

درد میکشم و به خدا نزدیک میشوم

در مرحله دوم عملیات بازی دراز، رزمندگان اسلام در محاصره تانکهای دشمن قرار میگیرند. دشمن با گلوله های مستقیم توپ آنها را مورد هدف قرار میدهد. محسن وزوایی نیز مورد اصابت قرار میگیرد، به طوری که همراهان محسن به عنوان آخرین لحظات قبل شهادت عکسی از او میگیرند. هیچ کس احتمال زنده ماندن او را نمیدهد. محسن را به تهران انتقال داده و در بیمارستان بستری میکنند. فک و دست او از بین رفته بود و نمیتوانست صحبت کند، برای غذا خوردن هم زیر گلویش سوراخی باز کردند و توسط لوله ای به او غذا میدادند. اگر چیزی میخواست بگوید با دست چپ روی  کاغذ مینوشت.

شدت دردی که داشت به حدی بود که یک شب پرستاران با تزریق ۱۰ عدد *والیوم* باعث کاهش درد او شدند. وقتی مادرم از او پرسید: محسن جان درد داری؟ گفت:”من هرچه بیشتر درد میکشم بیشتر لذت میبرم، چرا که فکر میکنم بیشتر به خدای خود نزدیک میشوم.”


*والیوم* نام تجاری دیازپام است. دارویی مسکن و خواب‌آور است که در رده درمانی بنزودیازپین های طولانی اثر قرار می‌گیرد و متابولیتهای کبدی آن نیز فعال هستند. دیازپام برای تسکین اضطراب، اختلالات خواب و اختلالات هراس تجویز می‌شود. این دارو همچنین به‌عنوان ضد تشنج و شل‌کننده ماهیچه اسکلتی، درمان انقباض عضلانی و تشنج (تب و تشنج در کودکان یا حمله صرع) نیز استفاده می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا