زندگی نامهشهداء غیر ایرانی

شهید احمد اسماعیل یاسین

===================================

اسم: احمد اسماعیل یاسین 

لقب: شیخ احمد یاسین

مسوولیت: «جنبش مقاومت اسلامی» (حماس)

تاریخ تولد: ۱۳۱۷ ه.ش
ملیت – محل تولد: فلسطینی – روستای الجوره، سهرستان مجدل در جنوب نوار غزه
تاریخ شهادت: ۱۳۸۳/۱/۳ ه.ش
محل شهادت: غزه طول مدت حیات: ۶۶ سال

نحوه شهادت: درسحرگاه روز دوشنبه مورخه ۳/۱/۱۳۸۳ پس از اقامه نماز صبح در مسجد غزه در هنگام عزیمت به خانه با نظارت مستقیم شارون هدف سه موشک بالگرد رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

===================================

زندگینامه

احمد اسماعیل یاسین در سال ۱۹۸۳ م (۱۳۱۷ ه.ش) در روستای الجوره از توابع شهرستان مجدل در جنوب نوار غزه دیده به جهان گشود. روستاى وى مانند بسیارى از روستاها و شهرک هاى دیگر در سال ۱۹۴۸ در اثرحملات نیروهاى یهودى (صهیونیستی) ویران شد و او به نوار غزه منتقل شد و درآنجا دوره دبیرستان خود را به پایان رساند. سه سال بیشتر نداشت که پدرش را از دست داد. او به همراه خانواده اش پس از جنگ ۱۳۲۷ به نوار غزه پناهنده شد.

احمد یاسین در جوانی در اثر یک حادثه فلج شد اما این حادثه وی را از فعالیت های اجتماعی و تحصیلی دور نکرد وى برغم فلج بودن ، به منظور تحصیل در دانشگاه “عین شمس” راهی قاهره شدو یک سال را در آنجا سپرى کرد و به عنوان معلم ادبیات عرب و تربیت اسلامی به کار مشغول شد در مساجد غزه به سخنرانی و تدریس پرداخت و به مشهورترین سخنرانان نوار غزه تبدیل شد.

او به دلیل نداشتن پول کافی مجبور شد تحصیل خود را نیمه تمام رها کند،اما پس از آن با اصولگراها در جماعت اخوان المسلمین آشنا شد. شیخ یاسین در دهه ۷۰ “مجمع اسلامی” را تاسیس کرد و خود رهبرى آن را برعهده گرفت. این سازمان به بسیج نظامی جوانان فلسطینی پرداخت . شیخ یاسین در آغاز دهه ۱۹۸۰ و در اوج انقلاب اسلامی ایران یک سازمان اصولگراى تندروتر به نام “مجدالمجاهدین” تاسیس کرد. وى در سال۱۹۸۴ بازداشت و به اتهام داشتن اسلحه و مواد منفجره به زندان محکوم شد. اشغال گران صهیونیست درسال ۱۳۶۲ ایشان رابه اتهام حمل سلاح و تشکیل گروهی نظامی دستگیر و پس از محاکمه به ۱۳ سال زندان محکوم کردند و در سال ۱۳۶۴ پس از یازده ماه اسارت در تبادل اسرا میان اشغال گران و جبهه خلق برای آزادی فلسطین آزاد شد.

او در سال ۱۳۶۶ به همراه گروهی از فعالان اسلام گرا «جنبش مقاومت اسلامی» (حماس) را در غزه بنیان نهاد. در شب ۲۹/۲/۱۳۶۸ میلادی مقامات اشغال گر صهیونیست او را به همراه ۱۰۰ نفر از حماس دستگیر کردند و در تاریخ ۲۶/۸/۱۳۷۰ دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی او را به حبس ابد و ۱۵ سال زندان محکوم کرد. شیخ علاوه بر معلولیت جسمی از بیماری های گوناگونی رنج می برد از جمله از نابینائی چشم راست و ضعف شدید چشم چپ، التهاب مزمن در گوش ها و حساسیت ریه ها و التهاب روده ها و معده بر اثر شکنجه نیروهای صهیونیست در زندان ها می توان نام برد شیخ احمد در روز چهارشنبه مورخه ۱۱/۸/۱۳۷۶ در توافقی که میان اردن(شاه حسین) و رژیم صهیونیستی بسته شد و در مقابل آزادی دو جاسوس صهیونیستی که در جریان ترور خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس دستگیر شده بودند آزاد شد. پس از آزادی از زندان اسرائیل، وی به عنوان یک نماد مقاومت فلسطین شهرت یافت. وی هرگز صلح بین اسرائیل و فلسطینیان را نپذیرفت و تا پایان بر این دیدگاه که سرزمین فلسطین به طور کامل باید در حاکمیت فلسطینیان مسلمان باشد اصرار ورزید.

در سال ۲۰۰۳، وی از اجلاس عقبه که با شرکت رییس جمهوری آمریکا و نخست وزیران اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطینی به منظور به جریان انداختن روند صلح مورد حمایت ایالات متحده – موسوم به نقشه راه صلح – برگزار شده بود به شدت انتقاد کرد.

با اینهمه، گروه حماس، مانند چند سازمان دیگر فلسطینی، پس از شروع روند جدید مذاکرات با آتش بس موقت در حملات علیه اسرائیل موافقت کرد اما پس از آنکه نیروهای اسرائیلی در ماه ژوئیه سال ۱۳۸۱ دو تن از رهبران حماس را به تلافی بمب گذاری منجر به کشته شدن ۲۱ نفر در بیت المقدس کشتند، آتش بس حماس نیز خاتمه یافت.

در عین حال، این جنبش با ارایه کمک مالی به فلسطینیانی که در جریان دور جدید انتفاضه با مشکل مواجه می شدند توانست بر میزان حمایت مردمی از خود بیافزاید.

در این راستا، حماس صندوق های خیریه متعددی تاسیس کرد و به ایجاد مدارس و درمانگاه های رایگان برای خانواده های نیازمند فلسطینی ساکن باریکه غزه و سایر مناطق فلسطینی نشین مبادرت ورزید.

تلاش تشکیلات خودگردان برای محدود کردن فعالیت شیخ احمد با مقاومت شدید حامیان وی مواجه بود و در دسامبر سال ۱۳۷۹، هنگامی که تشکیلات خودگردان در صدد برآمد به حبس خانگی رهبر حماس مبادرت ورزند، یک نفر در درگیری بین ماموران فلسطینی و حامیان حماس کشته شد.

در ژوتن سال ۲۰۰۲ نیز تلاش دیگر پلیس فلسطینی برای محاصره خانه احمد یاسین به بروز خشونت در غزه منجر شد.

شیخ در تاریخ ۸/۲/۱۳۷۷ به مدت شش روز از ایران دیدن کردند وبا رهبر انقلاب، رئیس جمهور، دیدار و گفتگو داشتند او در پاسخ به تهدیدات اسرائیل گفت: این تهدیدات نشانگر ناکامی و شکست اسرائیل است و تازگی ندارد. سرانجام درسحرگاه روز دوشنبه مورخه ۳/۱/۱۳۸۳ پس از اقامه نماز صبح در مسجد غزه در هنگام عزیمت به خانه با نظارت مستقیم شارون هدف سه موشک بالگرد رژیم صهیونیستی قرار گرفت و در سن ۶۶ سالگی به دیدار دوست شتافت.

کپی با ذکر منبع “رسانه وب هشت و شهداء جهان اسلام”

برای دیدن تصاویر بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید

برای دیدن تصاویر بیشتر روی تصویر زیر کلیک کنید

 

فرازهایی از سخنان گوهربار شهید شیخ احمد یاسین

ـ ما مردم را به سوی خداوند فرا می خوانیم و راه دعوت گران به خداوند آکنده از موانع و مشکلات خطر آفرین است.

ـ  از نشانه های سلامت امت اسلام این است که مسلمانان نسبت به مساله فلسطین نگران باشند.

ـ همیشه به یاد داشته باشید که شما برادرانی دارید که زیر یوغ اشغالگران زندگی می کنند و اوضاع اقتصادی و اجتماعی آنان بسیار وخیم است.

ـ برادران شما در فلسطین مانند مهاجرانی هستند که بناحق از خانه و کاشانه شان رانده شده اند، پس یار و یاور آنان باشید تا به بالاترین درجه ایمان و منزلت دست یابید.

ـ صهیونیست ها می خواهند که از ملت فلسطین برای دست یافتن به منافع اقتصادی خود و سیطره بر جهان اسلام بهره کشی کنند.

ـ راهبرد ما برای مقابله با رژیم صهیونیستی ادامه نبرد مسلحانه، حمایت از مقاومت ملت فلسطین و رابطه مستمر با کشورهای عربی و اسلامی و جهان است.

ـ من زندگی خود را وقف عمل کرده ام و نه کتابت. سراسر زندگی ام صرف انجام آنچه خواندم و فرا گرفته ام، شده است. آنچه را که فرا می گیرم، عمل می کنم.

شهید شیخ احمد یاسین با وجود بیماری ها و معلولیت های گوناگون، در تاثیرگذاری و تغییر و اصلاح گوی سبقت را از بسیاری رهبران و فرماندهان معاصر خود ربود. در ذیل به پاره ای از آراء و سخنان این شهید بزرگورار در مصاحبه با برخی روزنامه ها و مجله ها اشاره و تلاش می کنیم تا از طریق آن، مفاهیم والای عزت و کرامت مردی را فراگیریم که در کنار جنبش محبوبش، در خط مقدم مقاومت در برابر اشغالگران قرار داشت ؛ مردی که بسان دژی مستحکم در برابر نیت های پلید دشمنان اسلام ایستادگی کرد و مانع از پیشبرد اهداف شوم آنها شد، باشد که همه ما از چشمه زلال شخصیت بی همتای او بهره ای گیریم و به وسیله آن ابزار رشد و ترقی خود را فراهم کنیم.

 

ابتدا به پاسخ ایشان به سوال خبرنگار مجله الغربا چاپ لندن اشاره می کنیم که متن آن در ذیل آمده است:

برای کسانی که در اقصی نقاط جهان اسلام شما را دوست دارند، چه پیام یا نصیحتی دارید؟

ـ پیام من به همه کسانی که شهادتین را بر زبان آورده اند و کلیه کسانی که جویا و نگران احوال امت خود هستند، این است که ما مردم را به سوی خداوند فرا می خوانیم و راه دعوت گران به خداوند آکنده از موانع و مشکلات خطر آفرین است ؛ با وجود این، به این نکته کاملا ایمان داریم که آینده فلسطین و همه نقاط جهان، از آن اسلام است… همچنین یاد آوری می کنم که دین اسلام دینی نظری نیست بلکه دین ایمان و عمل است و بر همین اساس عده ای مسلمان زیر یوغ اشغال و از نظر اقتصادی و اجتماعی در تنگنا قرار دارند، مسلمانان جهان می بایست با این عده احساس همدردی کنند و به آنان یاری رسانند. خدا بیامرزد مهاجرین و انصار را. امروز برادران شما در فلسطین نیز همان مهاجرین هستند که به زور از خانه و کاشانه شان رانده شده اند. توکل آنان تنها بر خدا است پس به برادران دینی خود یاری رسانید و از این طریق ایمان خود را تقویت کنید. برادران خود را دوست بدارید و به هر روش که می توانید با آنان کمک کنید. در نیکوکاری به روی همگان باز است. از آنچه که خدا به شما داده است انفاق کنید.

اگر نمی توانید انفاق کنید لااقل بگویید:”ربنا اغفر لنا و لاخواننا الذین سبقونا بالایمان” من خطاب به آندسته از مسلمانانی که دچار یاس و نومیدی شده اند و در سراب نشست ها و میز گرد مذاکره، به دنبال راه حل های سازشکارانه هستند، می گویم: قوم بنی نضیر را که دارای قلعه های محکم و تجهیزات نظامی پیشرفته ای بودند به یاد آورید، ضعف و ناتوانی پیامبر (ص) و صحابه او را پس از جنگ احد به یاد آورید. به یاد آورید که چگونه مسلمانان با اندیشه مادی گرانه خود گمان می کردند که توان پیروزی بر این قوم (بنی نضیر) را ندارند، اما طولی نکشید که عنایت خداوندی شامل حال آنان شد و به پیروزی رسیدند. خداوند در سوره حشر آیه ۲ در این باره می فرماید:”هو الذی اخرج الذین کفروا من اهل الکتاب من دیارهم لاول الحشر ما ظننتم ان یخرجوا و ظنوا انهم مانعتهم حصونهم من الله فاتاهم الله من حیث لم یحتسبوا وقذف فی قلوبهم الرعب یخربون بیوتهم بایدیهم و ایدی المومنین فاعتبروا یا اولی الابصار”

 

مجله الغربا ۱/۳/۱۹۸۹

رسانه های گروهی فلسطین به طور خاص و رسانه های گروهی عربی و جهانی به طور عام تلاش می کنند تا از حضور فعال جنبش حماس در صحنه فلسطین سخنی به میان نیاورند و آن را نادیده بگیرند. نظر شما در این باره چیست؟

ـ مساله بسیار آشکار و بدیهی است. جنبش مقاومت اسلامی حماس از خط مشی اسلام پیروی می کند و از منظر این جنبش، اسلام تنها راه حل می باشد و این طبیعی است که اغلب دستگاه های اطلاع رسانی با مشی اسلام و اندیشه های اسلامی مخالفت کنند. این دستگاه ها هرگز نمی خواهند که نقش هیچ یک از عناصر یا شخصیت های اسلامی را در قالب خبرهای خود بگنجانند یا اینکه چهره درخشانی از اسلام را به جهانیان معرفی کنند. از همین رو، از آوردن نام جنبش حماس سرباز می زنند و تلاش می کنند تا حضور و فعالیت های این جنبش را به هر نحو ممکن نادیده بگیرند و آن را از بین ببرند.

 

روزنامه البشیر فوریه ۱۹۸۸

شهید شیخ احمد یاسین در پاسخ به سوالی درباره آینده نبرد با رژیم صهیونیستی گفت: یهودیان، درمانده و ناتوان، تحت حکم فرعون بودند اما با وجود این، می توانستند بدون استفاده از هواپیما یا گذرنامه، از مصر خارج شوند. این امر، تنها با یاری خداوند تحقق یافت. ما مسلمان هستیم و به خدا ایمان داریم و بر این بآوریم که خداوند تبارک و تعالی در آینده ای نزدیک به ما آنچنان نیرو و توانی خواهد داد که به وسیله آن از دست اشغالگران صهیونیست رهایی خواهیم یافت. زمان به نفع مسمانان و به نفع کسانی که زندگی خود را تنها برای خداوند خالص کرده اند و راه او را می پیمایند، در حرکت است.

 

کریستین سایس مانیتور نوامبر ۱۹۸۷

شیخ در گفتگو با روزنامه القبس چاپ کویت در سپتامبر سال ۱۹۸۸فرمودند: میان کسانی که برای دنیا و کسانی که برای آخرت و ایمان خود تلاش می کنند فرق زیادی وجود دارد. آنانی که برای دنیا فعالیت می کنند، هنگامی که اموال و بخشش ها از آنان قطع شود، از تلاش و کوشش باز می ایستند، اما کسانی که به ندای قلبی و اعتقادات شان گوش می دهند، همان هایی هستند که به راه جهاد و مقاومت ادامه می دهند.

رژیم صهیونیستی برای ادامه اشغالگری و سلطه تمامی تلاش خود را به کار می گیرد و در این زمینه تاکنون نقشه های بسیاری را کشیده است. آیا می توانید درباره ماهیت این نقشه ها توضیح بدهید؟

نخست آنکه رژیم صهیونیستی بر روی اراضی اشغالی ۴۸ تشکیل شد و  یهودیان پیوسته به مصادره هر چه بیش تر زمین های فلسطینیان فکر می کنند. آنان در سال ۶۷ فرصتی دوباره یافتند و همه خاک فلسطین حتی اراضی اعراب در مناطق سینا و جولان را اشغال کردند. از این سال به عنوان «فاجعه دوم» یاد می شود. دشمن خونخوار صهیونیستی هر بار که بخشی از اراضی را تصرف می کند، اشتهایش برای غارت و مصادره بخش های دیگر افزایش می یابد، به ویژه آنکه بدانیم رویای صهیونیست ها بر پایه تشکیل حکومتی از نیل تا فرات و از برنج تا نخل خرما در جنوب عربستان قرار دارد. این رژیم هر چیزی را با زور به دست آورده است. بر ملت ما غلبه کرد. ملت فلسطین  هم اکنون یا تحت اشغال قرار دارد یا اینکه در خارج از خانه و کاشانه خود در آوارگی و در به دری به سر می برد. رژیم صهیونیستی خواهان صلح و امنیت نیست، بکله دوست دارد ملت ما را در خدمت به منافع اقتصادی خود به کار گیرد. این رژیم پس از آنکه هیمنه و سیطره خود را در فلسطین تثبیت کرد، در صورت توان به کشورهای عربی و اسلامی نیز چشم طمع خواهد دوخت. این رژیم می خواهد تا از طریق فلسطین به کشورهای اسلامی نفوذ یابد.

 

مجله الوعی الاسلامی ۱۹۹۹

ـ راهبرد حماس برای مقابله با توطئه های رژیم صهیونیستی چیست؟

ما معتقدیم که یهودیان خواهان صلح و آرامش نیستند. همچنین معتقدیم که نمی توان سرزمین و حق خود را از طریق انجام مذاکرات و شرکت در اجلاس های مختلف، باز پس گیریم، بنابراین تنها یک روش برای غلبه بر اشغالگران وجود دارد و آن جهاد و مقاومت است. بر همین اساس، راهبرد حماس برای مقابله با توطئه های رژیم صهیونیستی در سه نکته خلاصه می شود:

۱ـ ادامه مبارزه مسلحانه و مقاومت بر ضد اشغالگران و توسعه کمی و کیفی ابزارهای آن.

۲ـ حمایت از مقاومت ملت فلسطین در اراضی اشغالی که تنها با حمایت کشورهای اسلامی و عربی تحقق خواهد یافت.

۳ـ ارتباط مستمر با کشورهای عربی و اسلامی به منظور تشریح مساله فلسطین و جلب حمایت آنها از مواضع حماس در مبارزه و جهاد علیه اشغالگران.

این سه نکته در واقع اصول جنبش حماس در طرح ها و برنامه های جهادی خود در فلسطین است.

آیا حماس آمادگی همزیستی با رژیم صهیونیستی را دارد؟ شروط این همزیستی چیست و چرا سازمان های فلسطینی در نظامی واحد ادغام نمی شوند؟

ـ همزیستی با رژیم صهیونیستی از پایه و اساس امری مرفوض و ناپذیرفتنی است؛ چرا که قبول چنین کاری به معنای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی و سیطره این رژیم بر اراضی غصب شده می باشد. حال با این توضیح چگونه می شود با رژیم صهیونیستی همزیستی کرد؟! یکی از شروط همزیستی این است که مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در کنار هم به راحتی و آسایش زندگی کنند نه اینکه تنها یک رژیم نژادپرست بر سرزمین ما حاکم باشد. از دیگر شروط همزیستی این است که آوارگان فلسطینی به میهن خود بازگردند و دولتی مستقل تشکیل دهند. در آینده همه سعی و تلاش ما این خواهد بود تا حکومتی اسلامی و نه لائیک را تشکیل دهیم.

و اما در خصوص ادغام شدن سازمان ها و گروه های فلسطینی در سازمانی واحد، بنده اعتقاد داردم که این مساله در هیچ کشوری اتفاق نخواهد افتاد ؛ زیرا دامنه تلاش ها و مجاهدت ها در جریان آزاد سازی میهن و مقاومت افزایش می یابد و در این میان هر گروهی تلاش می کند تا حضور خود را برای رسیدن به هدفی مشترک تثبیت نماید. همانطوری که تکثر گرایی از ویژگی های رقابت در کارهای نیک است، همچنین عامل تفرقه و اختلاف نیز به شمار می آید اما با وجود این، رقابت هنگام آزاد سازی میهن، امری پسندیده و نیکو به حساب می آید. اگر همه گروه ها در سازمانی واحد گرد هم بیایند، اصل رقابت از بین می رود. حقیقت مطلب این است که وجود اختلاف در خط مشی و ایدئولوژی سازمان ها و گروه های مختلف، مانع از این ادغام خواهد شد، با همه این احوال، جنبش حماس تلاش می کند تا تلاش ها و مجاهدت ها را یکپارچه و به یکدیگر نزدیک کند.

 

مصاحبه با پایگاه اینترنتی اسلام اون لاین

ـ آقای شیخ یاسین شما بنیانگذار جنبش حماس و از رهبران فلسطینی هستید و من تقریبا اغلب کتب فلسطینی را مطالعه می کنم. سوال من این است که تاکنون جزوه یا کتابی از شما ندیده ام کما اینکه تاکنون فتوایی از زبان شما صادر نشده است. با عرض پوزش علت این امر چیست ؟!

من در آغاز، بابت سوالی که مطرح کردید، سپاس گذارم.. باید بگویم که من زندگی خود را وقف عمل کرده ام و نه کتابت. سراسر زندگی ام صرف انجام آنچه خوانده ام یا فرا گرفته ام، شده است. من به آنچه که فرا می گیرم، عمل می کنم. اگر آیه یا حدیثی را آموختم آن را به مردم آموزش می دهم.

سال ها معلم بودم سپس بازنشت شدم و جز صفحاتی اندک تلاش بیشتری برای تالیف و کتابت نکردم. برای نمونه، هنگامی که عادت شراب خواری به نام آبجو در اراضی اشغالی منتشر گردید، کتابچه ای با عنوان “آبجو در میزان” را تالیف کردم و به غیر از آن کتاب دیگری ننوشتم. همچنین اندک صفحاتی درباره نماز نوشته ام که هنوز  به چاپ نرسیده است؛ چرا که زندگی خود را همانطور که قبلا نیز گفتم، تنها صرف کار و کوشش کردم نه تالیف و کتابت و این یکی از نعمت های بزرگ خداوند است که به من عطا فرموده اند. عیب نیست که انسان نویسنده نباشد، بلکه مهم آن است که از زندگی درس و عبرت بگیرد. همه مردم نمی توانند نویسنده باشند و همه نیز نمی توانند در میدان نبرد جهاد کنند. هر کس ویژگی های خاص خود را دارد. امیدوارم که خداوند به ما توفیق دهد که لااقل بتوانیم از آنچه که در زندگی، زندان، بازداشت گاه و سفرهای خارجی خود تجربه کرده ایم، درس عبرت بگیریم ؛ چرا که من برای نوشتن اصلا وقت ندارم و تمام وقتم، برای دیدار با مردم و رسیدگی به امور آنها صرف می شود. از خداوند منان می خواهد که ما را به راه راست هدایت و در آنچه آموختیم یاری دهد.

ـ راز جدیت و قاطعیت شما در چیست؟

شهید امام احمد یاسین با لبخند مانوس و همیشگی خود گفت: راز این قاطعیت، در اراده و ایمان انسان به آن مبدا و اصلی است که بر اساس آن حرکت می کند. انسان مادیاتی می گوید که اگر دنیا از دست وی برود، همه چیز را از دست داده است، اما انسان مومن که به بهشت ایمان دارد، دوست دارد که از طریق دنیای فانی، به آسایش و راحتی در جوار خداوند برسد. مومن در انتظار فرارسیدن چنین روزی است و برای رسیدن به آن، جانفشانی و جهاد می کند و تا آخرین قطره خون خود می جنگد.

 

گزیده هایی از کلمات جاویدان شهید شیخ احمد یاسین

پس از بیان این پرسش و پاسخ ها، در ذیل به برخی سخنان جاوید شیخ که چراغ راه همه مجاهدان و مبارزان است، اشاره می کنیم:

ـ از نشانه های سلامت امت اسلام این است که مسلمانان نسبت به قضیه فلسطین نگران باشند. مقاومت ادامه دارد و ما هر روز شاهد عملیات و جانفشانی های مختلف هستیم.

ـ من تاکید می کنم که خداوند بر کار خود چیره و مسلط است و توکل ما در ابتدا بر خدا و سپس بر ملت های مسلمان است و ما به یاری خداوند و با دعاها و حمایت های شما امت اسلام، بر دشمن پیروز خواهیم شد.

کسانی که در راه معصیت به خالق تلاش می کنند، شایسته حمایت از قضایای امت و مبارزه علیه اشغالگران نیستند. نام این افراد در صفحات تاریخ جاودان نمی ماند. خداوند می فرماید “وتلک الایام نداولها بین الناس” یعنی روزها از پی هم می آیند. خداوند در آیه ۱۰۵ سوره انبیا نیز می فرماید:”ولقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر ان الارض یرثها عبادی الصالحون”

من تاکید می کنم که ملت ها از رژیم ها و حکومت ها بسیار قوی تر هستند و اخیرا بر خلاف برنامه ها و سیاست های این رژیم ها و توطئه های رژیم صهیونیستی عمل می کنند. اسلام به زودی پیروز خواهد شد و به یاری خداوند توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی شکست خواهد خورد. نشانه های پیروزی روز به روز با جانفشانی ها و فداکاری های این ملت آشکارتر می گردد ؛ ملتی که در برابر دشمن صهیونیستی مقاومت جانانه ای از خود به نمایش گذاشته است. “والله غالب علی امره ولکن اکثر الناس لایعلمون”

ـ بدیهی است که عزت اسلام در گرو عزت جهان اسلام است و این نشان دهنده عظمت و بزرگی امانتی است که امت مسلمان بر دوش خود دارند. پیامبر اکرم (ص) می فرماید که خداوند در آخرت از هر شخصی در خصوص مسئولیتش سوال می کند. خدایا امت اسلام را از دست دشمنان اسلام نجات بده.

مسلمانان امروز با چالش های فراوانی مواجه هستند و امروز منتظر نتایج این کنفرانس نشسته و امیدوارند که راه حلی برای رهایی از این چالش ها بیابد. در این میان بر کسی پوشیده نیست که قضیه عرب و مسمانان به ویژه فلسطین، در راس همه چالش ها قرار دارد. امیدوارم که این کنفرانس موجبات عزت و سربلندی ملت فلسطین را فراهم کند؛ ملتی که تنها راه مقاومت تا راندن اشغالگران را برای خود برگزیده است.

خداوند شیخ احمد یاسین را قرین رحمت های بی کران خود گرداند و از خداوند می خواهیم که وی را با نیکوکاران و صدیقین و شهدا محشور بفرماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا